Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż dla kobiet w ciąży

30 min • 140 zł Masaż częściowy pleców (w pozycji pół siedzącej)
50 min • 170 zł Masaż całościowy plecy, ramiona, nogi i stopy (w pozycji leżącej)

To specjalny masaż, który jest dedykowany dla kobiet w wyjątkowym stanie jakim jest okres ciąży. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych
w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, plecy – szczególnie odcinek lędźwiowo – krzyżowy, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych.

Masaż powoduje odprężenie, lekkość, modeluje i wygładza. W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała. Kręgosłup staje się osłabiony. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje dyskomfort lub doskwierający ból, który zniechęca do poruszania się. Rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, co często objawia się opuchlizną nóg. To główne powody, dla których masaż dla kobiet w ciąży jest wskazany. 

Przebieg i forma masażu ustalana jest indywidualnie dla każdej pacjentki. Najczęściej masaż odbywa się w pozycji siedzącej lub leżącej z użyciem specjalnych kształtek lub krzesła do masażu dla kobiet w ciąży. Najzdrowiej i najlepiej od 12 do 36 tygodnia masować ciało regularnie – przynajmniej raz w tygodniu. Jest to inwestycja w dobre samopoczucie i zdrowy kręgosłup oraz aktywne przygotowanie do porodu. Przeciążony kręgosłup i napięte niezadbane mięśnie będą dokuczać długo po porodzie. Karmienie, noszenie dziecka na rękach itd. nasila jeszcze dolegliwości. Zabiegom masażu nie powinny poddawać się kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, a także miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu.

Decyzję skorzystania z masażu w ciąży zawsze należy skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.